مذاکرات صلح‌آمیز هسته‌ای خط مقدم جبهه‌ای که باید منافع ملت را در نظر گرفت

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

زنگنه به مهر مطرح کرد:
مذاکرات صلح‌آمیز هسته‌ای خط مقدم جبهه‌ای که باید منافع ملت را در نظر گرفت
اصفهان - خبرگزاری مهر: کارشناس ارشد مسائل بین‌الملل گفت: مذاکره کنندگان هسته‌ای کشورمان این برداشت را از منافع ملی ما خواهند داشت که مذاکرات آنها خط مقدم جبهه‌ای است که باید منافع ملت و کشور را به خوبی در نظر داشته باشند و از آن حراست کنند.

صباح زنگنه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اظهارات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم آذربایجان که نشانه‌های خوش‌بین نبودن به مذاکرات اکنون در حال آشکار شدن است و برخی افراد تلاش دارند با بزک کردن چهره آمریکا، زشتی‌ها و خشونت‌ها و وحشت‌آفرینی‌ها را از این چهره بزدایند و دولت آمریکا را دولتی علاقمند به مردم ایران معرفی کنند، اما تلاش این افراد به نتیجه نخواهد رسید، اظهار داشت: موضع‌گیری مقامات آمریکایی در برابر توافقات اولیه هسته‌ای فضای گستره‌ای از تردید را در جهان ایجاد می‌کند.
وی افزود: طبیعی است در برابر این فضاسازی که سران آمریکایی در مقابل برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان به وجود آورده‌اند، جمهوری اسلامی ایران پاسخ و تحلیل روشن تری از آنچه در ژنو گذشته ارائه کند.

کارشناس ارشد مسائل بین‌الملل با بیان اینکه سخنان رهبر معظم انقلاب در دو جهت قابل‌فهم و درک است، ادامه داد: هر مذاکره کننده‌ای اول باید منافع ملی کشور خود را در نظر داشته باشد.

وی بیان کرد: به طور یقین همکارانی که وارد مذاکره هسته‌ای کشورمان شده‌اند این برداشت را از منافع ملی ما خواهند داشت که مذاکرات آن‌ها خط مقدم جبهه‌ای است که باید منافع ملت و کشور را به خوبی در نظر داشته باشند و از آن حراست کنند.

زنگنه با بیان نکته بعدی، تصریح کرد: در فضای رسانه‌ای و تبلیغاتی باید تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان دقت کنند که قدم اول را درست بردارند چرا که قدم‌های بعدی نیازمند دقت و هوشیاری بیشتری است.

وی اذعان داشت: همان اندازه که غربی‌ها با حالت خنده در مذاکرات برخورد می‌کنند ممکن است برای عده‌ای در داخل کشور و حتی برای بعضی از غربی‌ها این تصور اشتباه پیش آیید که ما هیچ‌گونه مشکل یا خشونتی از سوی آمریکایی‌ها و غربی‌ها مشاهده نمی‌کنیم.

وی گفت: باید در مسئله انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان با دقت گام برداریم و نباید هیچگونه علامت اشتباهی به داخل یا خارج کشور داده شود.

از فعالیت صهیونیست‌ها در مورد پروژه ایران هراسی غافل نباشیم

کارشناس ارشد مسائل بین‌الملل در ادامه با اشاره به پروژه ایران هراسی صهیونیست‌ها در سراسر دنیا، اظهار داشت: نباید غافل شویم که صهیونیست‌ها از انواع روش‌های مختلف استفاده می‌کنند تا یک موج ایران هراسی در سراسر دنیا علیه ملت و انقلاب ما به وجود آورند.

وی اضافه کرد: رژیم جعلی صهیونیست از طریق ایجاد و راه‌اندازی شبکه‌های تروریستی همانند «هاگانا و ارگون» در فلسطین اشغالی شروع به دولت سازی و ملت‌سازی کرده که این خود نشانه دهنده واقعی نبودن روند شکل‌گیری این موجودیت جعلی در سرزمین فلسطین است.

زنگنه گفت: طبیعی است که رژیم جعلی صهیونیست برای تداوم حیات خود نیازمند معرفی یک دشمن است تا احساس دشمنی و مخالفت در داخل این موجودیت حاکم شود و ساکنان این کشور جعلی حول یک محور جمع شوند.

وی با یادآوری اینکه کشورهای عرب یک زمانی حالت تنش و مخالفت با صهیونیست‌ها را از خود ابراز می‌کردند، ادامه داد: هم اکنون بسیاری از کشورهای عربی یا در مقابل رژیم جعلی صهیونیست خاموش شده‌اند و یا به روش‌هایی مختلف به دادوستد با این رژیم جعلی پرداخته‌اند.

کارشناس ارشد مسائل بین‌الملل با بیان اینکه اسرائیل احساس می‌کند در مسئله فلسطین به موفقیت‌هایی دست پیدا کرده است، تصریح کرد: سران رژیم جعلی صهیونیست باید بدانند این موفقیت‌ها قابل تداوم نخواهد بود و آنها فکر می کنند تنها حول محور دشمنی، کینه‌توزی و خشونت می تواند به حیات خود ادامه دهند.

وی بیان داشت: از این جاست که موضوع ایران هراسی از سوی صهیونیست‌ها مطرح می‌شود و هر روز یک چهره جدید از خود در صحنه‌های مختلف ارائه می‌کنند.
 

...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : چهارشنبه 21 مهر 1395 ساعت: 13:28