مدیر مرکز کلوپ کودک پدیده در گفت‌وگو با جویاآنلاین: کلوپ کودک پدیده بسیار مشتاق در پذیرش کودکان بی‌ب

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

مدیر مرکز کلوپ کودک پدیده شاهین‌شهر با بیان اینکه کلوپ کودک پدیده بسیار مشتاق در پذیرش کودکان بی‌بضاعت است، گفت: با توجه به هزینه‌های بالایی که این امر برای کلوپ پدیده در بردارد لذا از مسئولین تقاضامندیم با کمک در هزینه‌های وارده، گامی در جهت استفاده تمام اقشار مردم بردارند.

آزاده وجدانی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار جویاآنلاین در شاهین‌شهر با اشاره به اهداف راه‌اندازی کلوپ کودک پدیده اظهار کرد: این مرکز در محیطی کاملا سرپوشیده، امن و بانشاط از آبان ماه ۹۵ و با مربیانی کارآزموده، آموزش‌های خود را بر پایه بازی‌های هدف‌دار، ویژه کودکان ۳ تا ۹ سال، فعالیت خود را در بانک استان شاهین‌شهر خیابان اقبال لاهوری مجموعه ورزشی انقلاب آغاز نموده است.

وی افزود: توسعه و پیشرفت مهارت‌های حرکتی، کنترل وزن با کمک بازی و فعالیت‌های بدنی، پیشگیری و اصلاح ناهنجاری‌های اسکلتی کودک، بهبود فرهنگ ورزش خانواده، استعدادیابی ورزشی برای کودکان، انواع بازی‌های جنبشی و هیجان‌انگیز، بازی‌های مادر و کودک، ماسه بازی، ترامپولین و … از اهداف و فعالیت‌های این کلوپ است.

مدیر مرکز کلوپ کودک پدیده شاهین‌شهر ادامه داد: امید است با همکاری و مساعدت مسئولین تربیت‌بدنی، شهرداری و شورای شهر شاهین‌شهر در جهت فرهنگ‌سازی خانواده‌ها و آشنا کردن کودکان از سنین پایه با ورزش و ایجاد فضایی که تمامی اقشار جامعه بتوانند از این امکانات استفاده کنند، قدم مهمی در این عرصه برداشته شود.

وی با بیان اینکه کلوپ کودک پدیده بسیار مشتاق در پذیرش کودکان بی‌بضاعت است، خاطرنشان کرد: با توجه به هزینه‌های بالایی که این امر برای کلوپ پدیده در بردارد لذا از مسئولین تقاضامندیم که با جبران و کمک در هزینه‌های وارده، گامی در جهت استفاده تمام اقشار مردم، بخصوص خانواده‌های بی‌بضاعت ساکن در شاهین‌شهر بردارند.

وجدانی با بیان اینکه سیستم عصبی نوزاد تقریبا تا دو سالگی به‌سرعت تکمیل و ازآن‌پس به‌آرامی توسعه می‌یابد، تصریح کرد: مهارت‌های بنیادی مثل راه رفتن، دویدن، لی‌لی کردن، جهیدن، پریدن، گرفتن، پرتاب کردن و … باید تا قبل از شش‌سالگی کامل شود، در غیر این صورت کودک عقب‌مانده حرکتی تلقی می‌گردد.

وی تأکید کرد: با توجه به فقر حرکتی کودکان امروز، در این کلوپ ضمن انجام آزمون‌های حرکتی و شناختی کودکان، سعی می‌گردد تا با بهره‌گیری از متخصصین دانشگاهی و بهترین روش‌های تمرینی و بازی‌های هدف‌دار و مفرح، رشد و توسعه مهارت‌های حرکتی و شناختی کودکان تسهیل گردد.

مدیر مرکز کلوپ کودک پدیده شاهین‌شهر بیان داشت: امروزه کودکان مدت‌زمان کمتری را به فعالیت‌های فیزیکی و ورزش اختصاص می‌دهند و بیشتر به تماشای تلویزیون و بازی‌های رایانه‌ای سرگرم هستند. لذا انجام فعالیت‌های ورزشی، یکی از گزینه‌های مناسب برای پیشگیری از چاقی کودکان است و در دوران بلوغ باعث کاهش بیماری‌هایی چون: چاقی، دیابت، پوکی استخوان و ناهنجاری‌های اسکلتی می‌گردد.

وی متذکر شد: با توجه به اهمیت ورزش در کودکی، کلوپ کودک پدیده در نظر دارد با برنامه‌ریزی و نظارت متخصصین و مربیان کارآزموده مهارت‌های پایه و بنیادی را در قالب بازی‌های هدف‌دار جهت رشد حرکتی و شناختی کودکان ارائه و اجرا نماید.

وجدانی در ادامه اظهار کرد: حرکات مناسب برای کودکان کم‌تحرک دویدن، بالا رفتن از سراشیبی‌ها، ضربه زدن با پا، غلت زدن، رقصیدن، بازی کردن با یک توپ سبک و بازی کردن در آب است. به‌طورکلی، نگرش و رفتار شما به ورزش کردن کودکتان باید مثبت و دلگرم‌کننده باشد تا عملکردهای او را بهبود بخشد و او را به سمت تداوم فعالیت‌های ورزشی سوق بدهد.

وی با بیان اینکه ورزش، بازی و تحرک برای کودکان لازم و ضروری است. گفت: ورزش علاوه بر جسم، فکر، روح و شخصیت کودک را می‌سازد و او را برای زندگی اجتماعی سالم و مفید آماده می‌کند. از طریق ورزش می‌توان کودک را تربیت نمود و بسیاری از یادگرفتنی هارا به او آموخت.

مدیر مرکز کلوپ کودک پدیده شاهین‌شهر تصریح کرد: امروزه ماسه بازی به‌قدری دارای اهمیت است که در تمامی کلینیک‌های مشاوره و روان‌درمانی به‌عنوان یکی از وسایل ضروری اتاق بازی محسوب می‌شود.

وی تأکید کرد: ماسه بازی برای کودکان فعالیتی خوشایند و لذت‌بخش است. کودک از لمس کردن ماسه و بازی با آن لذت بسیار می‌برد. چراکه ماسه می‌تواند خاصیت مایعات را داشته باشد از نظر اینکه می‌ریزد و اگر آن را در ظرفی بریزیم به شکل آن ظرف در می‌آید. بازی با ماسه تجارب مفید و لذت بخشی را برای کودک ایجاد می‌کند.

انتهای پیام/

...
نویسنده : بازدید : 12 تاريخ : يکشنبه 21 آذر 1395 ساعت: 9:46