دلیل انتشار ویدئو داعش به زبان کُردی در جریان حملات تروریستی اخیر تهران چه بود؟

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب


به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین، پس از شوک حمله وحشیانه تهران انتشار ویدئویی به زبان کوردی از سوی رسانه داعش، فضای فکری و اجتماعی را تحت تأثیر قرار داده و شاهد قضاوت‌های مختلف و گاها عجولانه‌ای از سوی اقشار مختلف هستیم اما یادآوری چند نکته ضروری است.


سؤال اصلی اینجاست که چرا داعش چنین ویدئویی را که به گفته آن‌ها قبل از حمله تروریستی تهران گرفته‌شده به زبان کوردی منتشر کرده است آن‌هم در شرایطی که تاکنون صدها ویدیو منتشر نموده و به‌جز تعداد انگشت‌شماری؛ تمام آن‌ها به زبان عربی یا انگلیسی بوده است، اما چه شده که این بار به زبان کُردی؟
 چه شده که با انتشار این ویدیو تمام توجهات به‌سوی کُرد بودن تروریست جلب شده و همه با نگاهی منفی و بازخواست کننده به کُوردها می‌نگرند؟
 آنچه در درجه اول به ذهن می‌رسد این است که در این کار عمدی وجود داشته و با این حرکت حساب‌شده ظالم مظلوم را در مظان اتهام قرار می‌دهد.
 داعش با این کار دشمن درجه اول خود/ یعنی کوردها/ را در مقابل دیگر دشمنان خود/ایران و سوریه و ترکیه و عراق/ قرار می‌دهد و ضربه‌ای هرچند کوچک به ایمان دیگران در مورد کُردها وارد می‌کند.
 همگان می‌دانند که کُردها از روز پیدایش پدیده‌ی متوحش داعش؛ در سه جبهه اصلی سوریه، ترکیه و عراق در خط مقدم مبارزه با داعش بوده و در بین تمام ملت‌ها بیشترین زمان و هزینه و درد و عذاب و خون را فدای این مقاومت نموده و هیچ‌گاه مغلوب نشده‌اند
 چه زود با تلنگری همه فراموش کردند مقاومت تاریخی زنان کوبانی را، جسارتشان را در مقابل ثروتمندترین و متوحش‌ترین و ترسناک‌ترین گروه تروریستی دنیا را چه زود از یاد رفت در قفس سوزانده شدن سربازان کورد در شب چهارشنبه‌سوری توسط داعش درحالی‌که تمام آن‌ها در هنگام به آتش کشیده شدنشان فریاد مرگ بر داعش سرمی دادند و حتی مرگ هم تسلیمشان نکرد.


نکته دیگر این‌که:
 کسی به این موضوع توجه نمی‌کند که وقتی در کشورهای اروپایی و در میان کسانی که حتی یک روز هم در خاورمیانه زندگی نکرده‌اند افرادی جذب داعش شده و هزاران کیلومتر دورتر از مرکز خلافت اسلامی برای آن‌ها ترور می‌کنند. پس احتمال بیشتری هم وجود دارد که افرادی ضعیف‌النفس و سرخورده در خاورمیانه/من‌جمله کُوردها/ با انگیزه‌های مالی و احساسی و … جذب داعش شوند و امکان اینکه چند نفر از چندین هزار نفر نیروی داعش کُرد باشند وجود دارد و حاشاپذیر نیست.
 البته بر اساس هیچ‌یک از معیارهای انسانی و در هیچ دین و آئینی و با هر انگیزه‌ای؛ رفتار متوحش و غیر انسانی تروریستی توجیه‌پذیر نیست ولی به دور از عدالت است که وجود مرز مشترک و نزدیکی به مرجع فساد و ترور دنیا را در نظر نگرفته و وجود چند نفر کورد را به تمام ایستادگی‌ها و مبارزات آن‌ها در مقابل داعش تعمیم دهیم و مورد قضاوت قرارشان دهیم
 و حتی شرایط به‌گونه‌ای پیش برود که کوردها برای دور شدن و رهایی از این قضاوت‌ها مجبور به تشکیل کمپین محکوم کرد. حملات تروریستی شوند و در طول این چند ساعت بعد از اتفاقات تهران چندین کمپین تشکیل شود آن‌هم درحالی‌که همگان می‌دانند که کوردها چقدر از خلافت متوحش داعش متنفرند و از آن آسیب‌دیده‌اند. به‌هرحال اینجا ایران همه باهم متحد هستند.

از ایرانی کورد به خاطر چند نفر انسان غافلِ راه گم کرده ذره‌ای از صلابتش و تاریخش و دلاوریش کم نمی‌شود. همان‌طور که از ایرانی ترک به خاطر پیشه‌وری چیزی کم نشد و از ایرانی عرب به خاطر شیخ خزعلی چیزی کم نشد و مثل‌های در تمام قومیت‌های دیگر ایرانی. (آنچه همگان می‌دانند این است که کُردها اصیل‌ترین نژاد ایران هستند و هیچ‌گاه نه کُرد از ایران جدا می‌شود نه ایران از کُرد)حس میهن‌دوستی در اعماق وجود کُردهاست و بعد از انقلاب نیز ده‌ها هزار شهید فدای انقلاب اسلامی و خاک مقدس ایران کرده‌اند و به قول مقام معظم رهبری: این ترقه‌بازی‌ها تغییری در اراده مردم ایجاد نمی‌کند. اینجا ایران است.
 منبع: بیشه شیران متحد

انتهای پیام/ج


...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : سه شنبه 23 خرداد 1396 ساعت: 14:53