۳ هزار معلول در شاهین‌شهر و میمه شناسایی‌شده است

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

رئیس اداره بهزیستی شاهین‌شهر و میمه گفت: تعداد ۶۰۰ زن بی‌سرپرست که با تعداد افراد خانوار آن‌ها به ۲ هزار نفر می‌رسد از خدمات مستمری‌بگیری بهزیستی بهره‌مند هستند.

امین عسگری در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی جویاآنلاین به بیان آخرین فعالیت و خدمات اداره بهزیستی شهرستان شاهین‌شهر و میمه به مراجعه‌کنندگان و مددجویان این نهاد پرداخت و اظهار کرد: نزدیک به ۳۸ سال از تأسیس نهاد خدمت گذار بهزیستی می‌گذرد که خدمات قابل‌توجه و مهمی را به مراجعه‌کنندگان خود انجام داده است.

وی با بیان اینکه خدمات این نهاد در زمانی که شروع به فعالیت کرد به ۱۱ مورد تعریف می‌شد، افزود: در گذر زمان و بعد از نزدیک به ۳۸ سال نهاد حمایتی و خدمت گذار بهزیستی به یک دستگاه تخصصی تبدیل‌شده است.

رئیس اداره بهزیستی شاهین‌شهر و میمه گفت: تنها نزدیک به ۱۱۴ ریز فعالیت یکی از خدمات نهاد بهزیستی می‌باشد. هرچند امروزه متأسفانه اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی مناسبی در مورد خدمات بهزیستی به عموم مردم صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه بهزیستی به معنای خوب‌تر و بهتر زیستن در همه جامعه است، بیان داشت: امروز بهزیستی شاهین‌شهر و میمه با این افتخار که ۵۰ پرسنل در حوزه دولتی و ۷۰۰ پرسنل دیگر در بخش خصوصی در حال ارائه خدمات به‌کل جمعیت شهرستان شاهین‌شهر و میمه هست.

عسگری با اشاره به فعالیت‌های بهزیستی در حوزه توان‌بخشی و با بیان اینکه در این شهرستان بیش از ۳ هزار معلول شناسایی‌شده است که خفیف به بالا هستند و کلیه خدمات بهزیستی شامل حال آن‌ها می‌شود، بیان داشت: آمارهای جهانی گویای این مطلب است که بین ۱۵ تا ۲۰ درصد معلول در این کره خاکی وجود دارد.

وی با محدود خواندن توان بهزیستی برای رسیدگی و کمک به همه این معلولین اظهار داشت: امیدواریم خیرین در همه حال بهزیستی را فراموش نکنند و او در راستای این اهداف خداپسندانه کمک و یاری نمایند.

رئیس اداره بهزیستی شاهین‌شهر و میمه با بیان اینکه ۱۳ مرکز در این شهرستان در حال مأموریت انواع خدمت‌رسانی به معلولان هستند، گفت: آنچه ما امروز به معلولان سرویس‌دهی می‌کنیم به‌طور کامل نمی‌تواند همه نیازهای آن‌ها را تکمیل کنند.

وی با بیان اینکه در حوزه اجتماعی زنان بی‌سرپرست، بد سرپرست و کودکانی که از نعمت پدر و مادر محروم‌اند از خدمات بهزیستی استفاده می‌کنند، یادآور شد: تعداد ۶۰۰ زن بی‌سرپرست که با تعداد افراد خانوار آن‌ها به ۲ هزار نفر می‌رسد از خدمات مستمری‌بگیری بهزیستی بهره‌مند هستند.

عسگری با بیان ۱۰۵ کودک بی‌سرپرست و بد سرپرست چه در خانه‌های شبانه‌روزی و چه در نزد اقوامی در خانواده از خدمات بهزیستی استفاده می‌کنند، اظهار داشت: سال گذشته با کمک دادگستری و نهاد دیگر و با همکاری اورژانس اجتماعی ۳۵ درصد در طلاق‌های توافقی مصالحه انجام گرفت.

وی به خدمات مهدهای کودکی که زیر نظر اداره بهزیستی در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند اشاره کرد و افزود: حوزه پیشگیری حوزه سوم و تخصصی بهزیستی است که امروز همان‌گونه همه می‌دانند پیشگیری مقدم بر درمان می‌باشد.

رئیس اداره بهزیستی شاهین‌شهر و میمه تصریح کرد: آیین افتتاح و بهره‌برداری از مرکز مشاوره ژنتیک و خدمات روان‌شناختی ژن تک شاهین‌شهر با حضور معاون توان‌بخشی بهزیستی استان اصفهان و با توجه به اینکه در حال حاضر ۱۲۰ هزار پرونده معلول در سطح استان وجود دارد که علت بسیاری از معلولیت‌ها علاوه بر اختلالات ژنتیکی، ناشی از حوادث است. صورت پذیرفت. تا تولد نوزاد معلول جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه کودکان زیر شش سال هر سال مورد غربالگری بینایی قرار می‌گیرند تا از نابینایی جلوگیری به عمل آیید، خاطرنشان کرد: سال گذشته در این شهرستان نزدیک به ۷ هزار کودک زیر شش سال مورد غربالگری بینایی قرار گرفتند که از این تعداد ۱۲۳ کودک مشکوک بودند که از این تعداد ۷ نفر از کم بینایی و نابینایی آن‌ها جلوگیری به عمل آمد.

عسگری با بیان اینکه نوزادانی که امروزه متولد می‌شوند مورد غربالگری شنوایی نیز قرار می‌گیرند، ادامه داد: در سال گذشته نزدیک به ۳ هزار و ۵۰۰ نوزاد تازه متولدشده مورد غربالگری شنوایی قرار گرفتند؛ که از این تعداد ۴ نوزاد شناسایی و از ناشنوایی آن‌ها جلوگیری به عمل آمد.

وی گفت: دوره پیشگیری از معلولیت و اعتیاد در روستاها و شهرهای شهرستان شروع‌شده است به همراه مراکز درمانی با متادون و کمپ‌ها نیز از خدمات بهزیستی بهره‌مند می‌شوند؛ و مراکز خدمات مشاوره قبل از ازدواج به ۱۱ مرکز رسیده است.

رئیس اداره بهزیستی شاهین‌شهر و میمه با بیان اینکه سال گذشته در راستای اشتغال معلولین نزدیک به ۲ میلیارد تومان برای ایجاد ۴۰۰ شغل هزینه شد، تصریح کرد: کارفرمایی که در صنعت خود از معلولان یا زنان بی‌سرپرست خانوار تحت حمایت بهزیستی استفاده کنند این نهاد نیز تسهیلات و تمهیداتی برای کمک به کارفرما از جمله پرداخت حق بیمه و غیره دیده است؛ و شرکت‌ها و نهادهایی که به بهزیستی کمک کنند به همان میزان در حوزه مالیات معاف خواهند شد.

انتهای پیام/ج

هزار,معلول,شاهینشهر,میمه,شناساییشده,است,...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : شنبه 28 مرداد 1396 ساعت: 2:35