فولاد مبارکه شرکتی پاک با عملکرد مالی و مالیاتی بسیار منظم است

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

به نمایندگی از بخش دولت در بخش درآمدها بر خود واجب میدانم که از مدیریت و کارکنان فولاد مبارکه قدردانی کنم؛ زیرا فولاد مبارکه شرکتی پاک، با عملکرد مالی و مالیاتی بسیار منظم است.

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین، مدیرکل سازمان امور مالیاتی استان اصفهان، در جریان دیدار با مدیرعامل و معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه و بازدید از خطوط تولید این شرکت با بیان این مطلب گفت: به همراه سایر مدیران و همکاران خود از حضور در فولاد مبارکه احساس عزت و سربلندی کردیم. تأثیر حضور فولاد مبارکه در چرخۀ اقتصاد کشور و ارزش افزودۀ استان به خوبی ملموس است؛ به نحوی که طبق جدول و فرمول موجود در ادارۀ کل، عوارض اخذشده از این شرکت به همراه سایر منابع، در سال ۹۵، بین ۱۰۷ شهرداری و ۸۹۷ دهداری و مراکز بهداشت و سلامت توزیع شد؛ در واقع مردم همۀ این شهرها و محل ها از این عوارض منتفع شدند و آن را در عمران و آبادی محل های خود به کار گرفتند.

مراد امیری تأکید کرد: درآمدهای دولت از محل اخذ مالیات و عوارض ارزش افزوده در سال ۱۳۹۵، به دلیل فعالیتهای خوبی که در بخش تولید و به تبع آن در فروش محصولات شرکتها انجام گرفت، شرایطی فراهم کرد که مالیاتها و درآمدهای خوبی به حساب استانها و در نهایت به حساب دولت واریز شود. وی همچنین اظهار امیدواری کرد که عملکرد فولاد مبارکه در سال ۹۶ و سالهای آتی با تولید و ایجاد فرصت های شغلی بیشتر به گونه ای باشد که هم بتواند به کشور خدمت کند و هم در بخش ارزش افزوده، همچنان شهرداریها و دهداریها و درنهایت مردم را از محل عوارض ارزش افزوده بهره مند کند.

وی در پاسخ به این سؤال که مالیات و عوارض ارزش افزودۀ اخذشده از فولاد مبارکه در چه زمینه هایی استفاده میشود، گفت: بخشی از مالیاتها و عوارض پرداختی فولاد مبارکه به حساب خزانۀ دولت واریز میشود و سهمی از حقوق کارکنان دولت و هزینه های عمرانی استان و کشور را دربرمیگیرد.

او از تخصیص درآمدهای مالیاتی هر استان به خود همان استان در سال جاری خبر داد و در این باره گفت: در برنامۀ ششم به گونه ای برنامه ریزی شده است که هر مبلغی که شرکتها با عنوان مالیات به مراکز مالیاتی استان واریز میکنند، به خود استان برمیگردد. این شیوه همانند عملکرد در بخش عوارض ارزش افزوده است که بلافاصله به حساب شهرداریها و دهداریها واریز میشود و در امور مربوط به حقوق کارکنان، امور درمانی و بهداشت و سلامت جامعه صرف میشود. این بدان معنی است که در سال ۹۶ هر استانی که درآمد بیشتری داشته باشد، قطعا از اعتبارات عمرانی بیشتری برخوردار خواهد شد.

مرادی با بیان اینکه اداره امور مالیاتی استان به دلیل عملکرد منظم و مالی شفاف فولاد مبارکه، تاکنون هیچگونه مشکلی با این شرکت نداشته است، تصریح کرد: در پی عملکرد شفاف و درخشان فولاد مبارکه در تولید و پرداخت مالیات، حدود ۹۲ درصد درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی استان اصفهان در سال ۹۵ محقق شد. مالیات و عوارضی که از سوی فولاد مبارکه در پایان سال ۹۵ پرداخت شد، برای کل کشور کارگشا بود و این باعث افتخار و شایستۀ قدردانی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: طی بازدید خطوط تولید فولاد مبارکه، امروز از نزدیک شاهد بودیم که این شرکت در زمینۀ فضای سبز و استانداردهای زیست محیطی عملکرد خوبی داشته و به معنی واقعی به صورت یک صنعت سبز در حال فعالیت است و با این میزان فضای سبز خود، اقلیم مناسبی در منطقه به وجود آورده است.

مدیرکل سازمان امور مالیاتی استان اصفهان در بخش پایانی سخنان خود افزود: مادامی که چرخ صنایع بزرگی مانند فولاد به خوبی بچرخد، برنامه های مالیاتی کشور نیز به خوبی محقق میشود.

فولاد مبارکه پرداخت عوارض ارزش افزوده و مالیات را فرصت دیگری برای خدمت به جامعه میداند

در این بازدیددکتر بهرام سبحانی، مدیرعامل فولاد مبارکه، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد فولاد مبارکه در بخش های تولید، تأمین بازارهای داخلی و صادرات، ایجاد ارزش افزودۀ بیشتر برای کشور، توسعۀ صنعت فولاد و اشتغالزایی گفت: این شرکت بزرگترین تولیدکنندۀ ورقهای فولادی تخت در خاورمیانه و شمال آفریقا و با ۱۱ واحد احیا مستقیم، با ظرفیت تولید ۱۲ میلیون تن در سال، بزرگترین تولیدکنندۀ آهن اسفنجی در جهان است.

وی ارزش فعلی گروه فولاد مبارکه را بیش از ۲۵۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این شرکت با ۷۵ هزار میلیارد ریال سرمایۀ ثبتی، بزرگترین شرکت بورس کشور و دارای سهم یک درصدی در تولید ناخالص داخلی (GDP) و سهم پنج درصدی در تولید ناخالص داخلی بخش صنعت است؛ ضمن اینکه زنجیرۀ تأمین گستردۀ فولاد مبارکه شامل ۲۸۰۰ تأمین کنندۀ خدمات و کالا و همچنین شبکۀ گستردۀ مشتریان آن شامل یک هزار کارخانه و کارگاه به طور مستقیم و ۳۰۰۰ کارخانه و کارگاه به طور غیرمستقیم است.

مدیرعامل فولاد مبارکه با تأکید بر اینکه طبق رتبه بندی شرکتهای ایرانی در بخش فلزات اساسی، در سال ۹۵، فولاد مبارکه رتبۀ اول را به خود اختصاص داده است، درخصوص عملکرد فولاد مبارکه در بخش فروش داخلی و صادرات گفت: فولاد مبارکه همواره تأمین بازار داخل را در اولویت قرار داده است؛ درعین حال، باتوجه به تأکید دولت بر حضور در بازارهای جهانی و باتوجه به اینکه محصولات فولاد مبارکه ازنظر کیفی در سطح بسیار مطلوبی است، حدود ۵۰ درصد محصولات صادراتی فولاد مبارکه به بازارهای اتحادیۀ اروپا صادر شده است.

وی در تشریح نقشۀ راه توسعۀ فولاد مبارکه تا افق سال ۱۴۰۴ گفت: طبق سند چشم انداز کشور، تولید ۵۵ میلیون تن فولاد پیش بینی شده است که گروه فولاد مبارکه با برنامه ریزی حساب شده ای بنا دارد تا زمان یادشده به تولید ۲۵ میلیون تن دست یابد و همچنان سهم ۵۰ درصدی خود را حفظ کند. این در حالی است که فولاد مبارکه با در نظر گرفتن توسعه های کمی و کیفی و عملیاتی کردن این طرحها، برای سال جاری، به میزان ۱۰.۳ میلیون تن ظرفیت ایجاد کرده است.

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه در ادامه با اشاره به حجم مالیاتها و عوارضی که به دولت میپردازد، تصریح کرد: فولاد مبارکه پرداخت عوارض ارزش افزوده و مالیات را فرصت دیگری برای خدمت به جامعه میداند؛ ازاین رو همواره با عملکردی شفاف و منظم در این زمینه اقدام کرده است.

تمامی پرونده های مالیاتی فولاد مبارکه به روز شده است

این گزارش حاکی است در ادامۀ این جلسه، امیرحسین نادری، معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه نیز افزود: گزارش های معتبر حسابرسی درخصوص شرکتهای بازار سرمایه حاکی از آن است که ۱۲ شرکت، بالغ بر ۵۵ درصد از کل مالیات بر درآمد پرداختی کشور را به خود اختصاص داده اند که در این میان فولاد مبارکه رتبۀ چهارم کشوری را پس از حوزه های مخابرات، نفت و بانک و رتبۀ اول را در بین شرکتهای تولیدی دارد.

وی با تأکید بر اینکه تمامی پرونده های مالیاتی فولاد مبارکه به روز شده است و از این حیث این بنگاه اقتصادی از شرکتهای تراز اول کشور محسوب میشود، در خاتمه خاطرنشان کرد: در سال ۹۵، از سهم وصولی ادارۀ امور مالیاتی استان اصفهان (۵۲۰۰ میلیارد تومان)، فولاد مبارکه به تنهایی به میزان ۵۱۷ میلیارد تومان پرداخت کرده است که این رقم معادل هزینۀ استان اصفهان در یک سال است.

برچسب ها : شرکت فولاد مبارکه, جویا, خبرهای جویاآنلاین, صدای کُرد

فولاد,مبارکه,شرکتی,پاک,عملکرد,مالی,مالیاتی,بسیار,منظم,است,...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : شنبه 28 مرداد 1396 ساعت: 2:35