مصوبه فروش پساب شاهین‌شهر به شهرداری گرگاب غیرقانونی است+اسناد

ساخت وبلاگ
چکیده : سجاد قهرمانی شامگاه شنبه در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی صدای جویا در اصفهان با تبریک فرا رسیدن ... با عنوان : مصوبه فروش پساب شاهین‌شهر به شهرداری گرگاب غیرقانونی است+اسناد بخوانید :

سجاد قهرمانی شامگاه شنبه در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی صدای جویا در اصفهان با تبریک فرا رسیدن ولادت با سعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) مؤسس مذهب جعفر به مصوبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ شورای شهر شاهین‌شهر با عنوان فروش ۱۰ لیتر بر ثانیه، پساب شاهین‌شهر به مبلغ ۱۵۰۰ تومان به ازای هر مترمکعب به شهرداری گرگاب جهت آبیاری فضای سبز اشاره کرد و گفت: به اطلاع عموم مردم انقلابی و فهیم شاهین‌شهر می‌رسانم این مصوبه دارای ایرادت و اشکالات قانونی فراوانی هست.

وی در ادامه افزود: یکی از دلایل غیرقانونی بودن این مصوبه به این جهت هست که سال گذشته شهرداری شاهین‌شهر با تنش بی‌سابقه آبی مواجه شد و به همین خاطر مجبور گردید برای تأمین آب مورد نیاز فضای سبز خود تقاضای خرید یک میلیارد و چهار صد میلیون تومان آب پساب از سازمان آب منطقه‌ای استان اصفهان کند که متأسفانه با جواب منفی مسئولان آن سازمان روبه‌رو شد.

رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر شاهین‌شهر با بیان اینکه ماده ۵۶ قانون شهرداری عنوان می‌دارد که شهرداری خارج از حدود مصوب شهر حق تعهد و تهیه و توزیع آب و برق و سایر تأسیسات شهرداری را ندارد، تصریح کرد: ماده ۴۵ آیین‌نامه مالی شهرداری‌ها نیز عنوان می‌کند که اموال شهرداری اعم از منقول و غیرمنقول متعلق به شهر دانسته و صرفاً برای استفاده عموم (شهروندان همان شهر) اختصاص داده است.

وی ادامه داد: از علیرضا بصیری جزی فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه تقاضا داریم مصوبه صورت گرفته را با توجه به شرایط بحرانی امروز که سرانه‌های فضای سبز شهری به نسبت رشد جمعیت شاهین‌شهر کاهش چشم‌گیری داشته است را رد نمایند.

قهرمانی تأکید کرد: هر چند توافقنامه به عمل‌آمده شش‌ماهه تنظیم شده است تا در طول این مدت شهرداری گرگاب بتواند جهت رفع مشکل تأمین آب فضای سبز شهر خود ۱۰ لیتر بر ثانیه پساب از سازمان آب منطقه‌ای خریداری کند اما همان‌طور که اشاره شد فضای سبز کنونی شهر شاهین‌شهر با وجود صنایع آلاینده نزدیک با بحران مواجه است و مبلغ توافقی برای فروش پساب به شهرداری گرگاب بسیار پایین می‌باشد.

*استانداری اصفهان در خصوص پرونده «علی فتحی» پاسخگو باشد

وی در ادامه به پرونده علی فتحی رئیس شورای شهر شاهین‌شهر در خصوص مداخله در معامله با شهرداری اشاره کرد و بیان داشت: این پرونده در دادگستری شهرستان شاهین‌شهر و میمه مورد بررسی قرار گرفت و در نتیجه منجر به صدور کیفر خواست به شماره ۹۷۱۰۴۳۳۷۵۹۰۰۱۲۰۵ در تاریخ ۱۵ مهرماه امسال شد.

عضو شورای شهر شاهین‌شهر ادامه داد: در همین راستا رئیس دادگستری و دادستان شهرستان شاهین‌شهر و میمه طی نامه‌ای به استاندار اصفهان خواهان اجرای ماده ۹۱ قانون شهرداری شدند که نامبرده را موظف به تعلیق از عضویت در شورای شهر شاهین‌شهر تا صدور حکم نهایی می‌کند و در این مدت زمان باید عضو علی‌البدل جایگزین وی می‌شدند.

وی خاطرنشان کرد: با وجود به تأکیدات قانونی دادگستری شهرستان شاهین‌شهر و میمه به مجموعه استانداری اصفهان بر اعمال ماده فوق‌الذکر اما تاکنون بعد از گذشت نزدیک به یک ماه هنوز در این خصوص اقدام خاصی صورت نگرفته است. و استانداری اصفهان باید در این زمینه پاسخگو باشد.

انتهای پیام/ج

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : شنبه 22 دی 1397 ساعت: 6:59