مدیرعامل گیتی پسند خبر داد: ۷۵ درصد سرمایه‌گذاران گیتی پسند به اصل و وجه‌المصالحه خود رسیدند/تحقق وع

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

مصطفی وعیدی

مدیرعامل صنایع گیتی پسند اصفهان با بیان اینکه ۷۵ درصد سرمایه‌گذاران گیتی پسند به اصل و وجه‌المصالحه خود رسیدند، گفت: تحقق وعده ۳۶۰ میلیارد تومانی دولت به گیتی پسند موجب اشتغال ۱۰۰۰ هزار نفر خواهد شد.
مصطفی وعیدی ظهر امروز در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی جویا، با تسلیت ایام ماه‌های محرم و صفر و ضمن گرامی داشت فرا رسیدن ۱۳ آبان روز دانش‌آموز اظهار کرد: درصورتی‌که تسهیلات وعده داده‌شده توسط دولت تدبیر و امید به مبلغ ۳۶۰ میلیارد تومان به این گروه صنعتی پرداخت شود، علاوه بر تصفیه‌حساب کامل با سرمایه‌گذاران قادر به اشتغال‌زایی یک هزارنفری در کمترین زمان ممکن خواهیم بود.
وی اضافه کرد: در آن زمان که صنایع گیتی پسند با بحران مواجه شد با ۳۳ هزار سرمایه‌گذار و میزان مشارکت ۵۳۰ میلیارد تومان روبرو بودیم که تا به امروز با ۲۴ هزار و ۳۰۰ نفر تصفیه‌حساب کامل صورت گرفته و بالغ‌بر ۴۰۶ میلیارد تومان پرداخت‌شده است.
مدیرعامل صنایع گیتی پسند اصفهان تصریح کرد: باقی‌مانده سرمایه‌گذاران این گروه صنعتی نزدیک به ۸ هزار و ۷۰۰ نفر هستند که در حدود ۲ هزار نفر در صف پرداخت هستند و مابقی نیز دارای قرارداد فعال هستند.
وی با بیان اینکه تمدید قراردادها توسط گروه و طی ۴ سال گذشته بیش از ۴۰۶ میلیارد تومان هزینه در برداشته است، ادامه داد: میزان باقی‌مانده مشارکت سرمایه‌گذاران در حدود ۴۷۰ میلیارد تومان است که از این مبلغ حدود یک‌سوم مربوط به اصل مشارکت و مابقی مربوط به وجه‌المصالحه (سود) قراردادها هست.
وعیدی یادآور شد: با توجه به مشکلات پیش‌آمده گروه صنایع گیتی پسند در همان ابتدای بحران می‌توانست اعلام ورشکستگی کند اما به دلیل اینکه سرمایه، سرمایه‌گذاران و اشتغال جوانان حداقل آسیب را ببیند با تمدید قراردادها و همراهی و همدلی آنان و همچنین پایمردی و استقامت کارکنان و مدیران گیتی پسند، با ادامه تولید و حفظ اشتغال و مدیریت پرداخت‌ها بیش از ۷۵ درصد سرمایه‌گذاران تصفیه‌حساب شده اما این تصمیم بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان بار مالی برای گیتی پسند در برداشت.
وی با بیان اینکه در زمان آغاز مشکلات، برخی‌ها پیشنهاد اعلام ورشکستگی داشتند، بیان داشت: درصورتی‌که گروه صنایع گیتی پسند اعلام ورشکستگی می‌کرد با توجه به رکود حاکم بر فضای کسب‌وکار و شرایط آن زمان جامعه، هیچ‌یک از سرمایه‌گذاران به‌حق خود نمی‌رسیدند و نزدیک به ۳ هزار نفر نیز شغل خود را از دست می‌دادند اما تلاش کردیم بهترین راه‌حل را انتخاب و از طریق تولید سرمایه مردم را بازگردانیم.
مدیرعامل صنایع گیتی پسند اصفهان گفت: تا به امروز نزدیک به ۷۵ درصد سرمایه‌گذاران به اصل و وجه‌المصالحه خود رسیده‌اند و تنها ۲۵ درصد دیگر باقی‌مانده‌اند که امیدواریم با حمایت‌ها و وعده‌های داده‌شده، بتوانیم هرچه زودتر با اولویت کسانی که آمادگی ادامه مشارکت ندارند فسخ قرارداد مشارکت انجام دهیم.
وی در خصوص برنامه این گروه صنعتی برای بازپرداخت سرمایه ۸ هزار و ۷۰۰ سرمایه‌گذار باقی‌مانده تصریح کرد: هم‌اکنون این گروه صنعتی دارای یک تسهیلات مصوب و یک تسهیلات پیشنهادی است که به‌محض دریافت تسهیلات وعده داده‌شده از طرف دولت، می‌تواند ضمن فسخ قرارداد مشارکت با سرمایه‌گذاران و با حفظ اشتغال‌زایی کنونی، یک هزار اشتغال‌زایی جدید داشته باشد.
وعیدی با تقدیر و تشکر از حمایت برخی مسئولان از این گروه صنعتی اضافه کرد: با تسهیلاتی که بانک مرکزی از طریق بانک صنعت و معدن در ابتدای سال ۹۴ به گیتی پسند تخصیص داد، ظرفیت تولید در این گروه صنعتی از ۱۵ درصد به ۲۵ درصد رسیده و درصورتی‌که تسهیلات مصوب و پیشنهادی گروه تخصیص یابد، ظرفیت تولید به ۶۰ درصد خواهد رسید که این امر می‌تواند رونق کسب‌وکار را به همراه داشته باشد.
وی افزود: این گروه صنعتی یک مجموعه دانش‌بنیان است که محصولات خود را به‌عنوان محصولات با کیفیت روانه بازار نموده که همواره مشتری بسیاری داشته و هیچ مشکلی بابت فروش محصولات در صورت افزایش تولید نخواهیم داشت.
وی درباره برخی مسائل به وجود آمده پیرامون تهاتر محصول با طلب سرمایه‌گذاران گفت: تا به امروز هیچ فردی را وادار به تهاتر طلب خود با محصولات گیتی پسند نکرده‌ایم.
انتهای پیام/

مدیرعامل گیتی پسند,مدیرعامل باشگاه گیتی پسند,مصاحبه مدیرعامل گیتی پسند,علی طاهری مدیرعامل گیتی پسند,...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : دوشنبه 10 آبان 1395 ساعت: 3:43