صفارهرندی؛ چه قبل از پیروزی انقلاب و چه بعدازآن دو نوع نگاه وجود داشته است

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جویاآنلاین، محمدحسین صفارهرندی عصر امروز در همایش سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و بررسی مبانی انقلاب اسلامی در ایران و منطقه در جمع اعضای جبهه مردمی انقلاب اسلامی شهرستان شاهین‌شهر و میمه در مسجد فاطمیه (س) شاهین‌شهر اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران که در عصر کنونی اتفاق افتاد شعبه‌ای از همان انقلاب اسلامی پیامبر اکرم (ص) بود.

وی با بیان اینکه چه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و چه بعد از پیروزی آن دو نوع نگاه به این انقلاب وجود داشته و این دو نوع نگاه تا به امروز همچنان ادامه داشته است وی با مقایسه این دو نوع نگاه با همدیگر افزود: نگاه اول به این شکل بود. زمانی که امام خمینی (ره) در ۱۲ بهمن پس آن‌همه تبعید به کشور تشریف آوردند و در مدرسه علوی ساکن شدند. عده‌ای برای زیارت امام (ره) شور و شوق داشتند و عده‌ای هم که در برخی از شهرستان‌ها بودند. امکان زیارت امام (ره) برای آن‌ها میسر نبود با ارسال امکانات مختلف ازجمله مواد غذا و… همسویی و همراهی خود را با امام (ره) اعلام می‌کردند؛ و عده‌ای هم امنیت امام (ره) را تأمین می‌کردند.

عضو شورای انقلاب فرهنگی با پرداختن به نگاه دوم تصریح کرد: عده‌ای هم مانند چریک‌های فدائی خلق به خاطر زحمت‌هایی که کشیده بودند دنبال سهم خود از انقلاب بودند و در دیدار با امام (ره) سهم خود از به پیروزی رساندن این انقلاب طلب می‌کردند. حتی از عناصر جبهه ملی شخصی به نام شایگان که نزدیک به ۷۰ سال سن داشت و عمر خود را در آمریکا گذرانده بود و هیچ نقشی هم در پیروزی انقلاب اسلامی نداشت به‌محض اینکه انقلاب به پیروزی رسید به دیدار امام (ره) شتافت و از او تقاضای پست و مقام کرد که امام (ره) در پاسخ او را نهی کردند؛ که باعث شد چند روز بعد به آمریکا برگردد.

وی گفت: اگر امروزه جوانانی از این ایران اسلامی به پا می‌خیزند و نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر را طی می‌کنند تا در مقابل تروریست‌های داعشی که حامیان منطقه‌ای و غربی آن‌ها به‌خوبی مشخص‌اند امنیت کشور را برقرار کنند. درواقع این جوانان همان دنبال کنندگان نگاه اولی هستند که در بالا به آن اشاره شد.

صفارهرندی یادآور شد: اما برخی از مسؤولان هستند حتی در این دولت کنونی باوجوداینکه می‌بینند زندگی مردم چگونه به‌سختی می‌گذرد برای خود حقوق نجومی در حدود ماهیانه ۵۷ میلیون تومان تعیین می‌کنند که در مصاحبه‌های رسانه‌ای خود نه‌تنها از دریافت این حقوق نجومی شرم نمی‌کنند بلکه حتی آن را با حقوق سردمداران آمریکایی و اروپایی مقایسه می‌کنند.

وی بیان داشت: امام علی (ع) در نامه ۵ نهج‌البلاغه خطاب به «اشعث بن قیس» که حاکم آذربایجان بوده این‌گونه می‌فرماید: این مسئولیتی که به تو واگذاردم به‌منزله طعمه و خوراک تو نیست (برای استفاده شخصی تو نیست.) بلکه این امانتی است که به گردن تو آمده است و تو امانت‌دار مافوق خود هستی… و خزانه‌داری هستی که باید حافظ اموال خداوند باشی.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروزه کسانی هستند که باوجوداینکه سر سفره انقلاب بزرگ‌شده‌اند ولی چرب و شیرین دنیا به دهان آن‌ها مزه کرده و فهمیده‌اند که انقلابی بودن به ضرر آن‌هاست مسیر زندگی و فعالیت‌های خود را به سمت دیگری پیش برده‌اند.

وی با بیان اینکه اخلاص و ساده زیستی و محبوبیت افرادی همچون امام (ره) و شهید رجایی و حتی خود مقام معظم رهبری افسانه نیست، اضافه کرد: همچنین زندگی اشراف و شهوت پرستانه شاه مخلوقی که امروزه رسانه‌های بیگانه برای تطهیر او و خانواده‌اش گام برداشته‌اند نیز افسانه نیست.

صفارهرندی و با بیان اینکه در آستانه نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا هستیم؛ و می‌خواهیم سرنوشت کشورمان را برای چهار سال دیگر تعیین کنیم، بیان داشت: بودجه سال آینده کل کشور نزدیک به ۳۲۰ هزار میلیارد تومان است که ۹۰ درصد آن در اختیار دولت و برای خدمت به مردم است پس باید در انتخاب خود نهایت دقت را بکار ببریم.

وی با بیان اینکه کسانی که حقوق نجومی دریافت کرده‌اند یا در صندوق ذخیره فرهنگیان اختلاس کرده‌اند حساب آن‌ها از انقلاب جدا می‌باشد، گفت: نباید توجه‌ها به سمت علف‌های هرز انقلاب باشد بلکه باید همه نگاه‌ها را به سمت زیبایی‌های این انقلاب کشاند. چراکه این علف‌های زائد در زمان حکومت امام علی (ع) نیز وجود داشته‌اند.

عضو شورای انقلاب فرهنگی با تشریح این موضوع که قرار نبود که اگر انقلابی صورت پذیرفت علف هرزی داشته باشد و این اتفاق‌ها و اختلاس‌ها در آن روی بدهد، اظهار کرد: باید به یادداشت که خیانت این خائنین نمی‌تواند سیمای نورانی انقلاب اسلامی را خراب کند.

وی با بیان اینکه با افتخار اعلام می‌کنم امروزه دستگاه قضایی سالم و مقتدری در کشور داریم، ادامه داد: سیستم اداری کشور فاسد نشده است بلکه عناصر فاسد به این سیستم رخنه پیداکرده‌اند.

صفارهرندی متذکر شد: اعلام اسامی و برخورد شدید با مفسدان اقتصادی و قضات فاسد و … باعث دلگرمی مردم و نشان دادن چهره واقعی این افراد می‌شود تا درس عبرتی برای سایرین باشد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی‌مان امروزه به دلیل همین رشادت‌ها و فداکاری‌های و همچنین ازخودگذشتگی جوانانی که کیلومترها راه برای مبارزه با گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق می‌پیمایند و یا در عرصه‌های علمی و اقتصادی ورود پیدا می‌کنند. زنده است، تصریح کرد: کسی باید در این انقلاب تصدی بگیرد که قدر دادن این‌همه عظمت باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آمریکایی‌ها بخصوص ترامپ رئیس‌جمهور این کشور جنگ با ایران را بی‌معنی عنوان می‌کنند، گفت: عده‌ای در داخل کشور خود را آماده کرده بودند تا برای رفع دستور اخیر رئیس‌جمهور آمریکا برای منع صدور ویزا و گذرنامه به برخی از کشورهای مسلمان ازجمله ایران باج بدهند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های آمریکا آن است که بلایی که سر صدام آورد سر ایران نیز بیاورد. به همین علت هر روزبه بهانه‌های مختلف ایران را تهدید و تحریم می‌کند؛ اما چون این مملکت توسط یک حکیم بزرگ اداره می‌شود تاکنون نتوانسته است غلطی بکند و از این به بعد هم نخواهد توانست.

صفارهرندی بیان داشت: هرکجا ازجمله در حوزه اقتصاد مقاومتی و علمی با نگاه انقلابی و جهادی ورود پیداکرده‌ایم موفق بوده‌ایم. لذا باید این نگاه هم ادامه و هم گسترش یابد.

انتهای پیام/

...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1396 ساعت: 16:00