جناح‌بندی‌های سیاسی کشور را دچار چالش کرده است/ تنها راحل رفع مشکلات کشور مدیریت جهادی است

ساخت وبلاگ
چکیده : به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از خمینی‌شهر اصفهان، آیت‌الله عباس رحیمی ظهر امروز در جلسه شورای ادار... با عنوان : جناح‌بندی‌های سیاسی کشور را دچار چالش کرده است/ تنها راحل رفع مشکلات کشور مدیریت جهادی است بخوانید :
به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از خمینی‌شهر اصفهان، آیت‌الله عباس رحیمی ظهر امروز در جلسه شورای اداری با تسلیت درگذشت فقیه عالی‌قدر و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام آیت‌الله هاشمی شاهرودی اظهار کرد: همه به‌خوبی بر این امر آگاه باشند که مسؤولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امانت هست.

وی با بیان اینکه پذیرفتن مسئولیت بسیار خطرناک هست به نام حکومتی امام علی(ع) اشاره کرد و افزود: نگاه امام علی (ع) به حکومت نگاهی الهی است. نگاهی که با نگاه دنیامدارانه و قدرت محورانه تفاوت اساسی دارد.

امام‌جمعه خمینی‌شهر تصریح کرد: امام علی (ع) در نامه‌ای که در سال ۳۸ ه.ق برای مالک اشتر به مناسبت برگزیدن او به فرمانداری مصر نگاشته، یک منشور حکومتی ارائه کرده است که تمام اصول حکمرانی مطلوب در آن مشهود است. مواردی نظیر مردم‌گرایی، هشدار به ریختن خون ناحق، پرهیز دادن از خودپسندی، منت‌گذاری، شتاب‌زدگی و امتیازخواهی؛ توصیه به عفو و صلح میان مردم، شادی نکردن برای مجازات و شتاب نداشتن در خشم، خود را امیر ندانستن، قطع ریشه هر دشمنی، وادار نکردن اطرافیان به ستایش و تملق‌گویی، یکسان قرار ندادن نیکوکار و بدکار، خشکاندن ریشه هرگونه خودخواهی، چپاولگری و بی‌انصافی خواص و خویشان و اجتناب از خونریزی.

وی با بیان اینکه والی یا حکم‌فرما باید ستارالعیوب باشد، ادامه داد: بنابراین، مفهوم حکومت و حکمرانی در اندیشه سیاسی امام علی (ع)، هیچ‌گاه مقارن با تسلط و خودکامگی نیست بلکه این مفهوم، معنای مدیریت، امانت‌داری، خدمت‌گزاری و مهرورزی، هدایت و پاسداری از حقوق و آزادی‌های مردم را در خود دارد.

آیت‌الله رحیمی با تأکید اینکه جناح‌بندی‌های سیاسی کشور را دچار چالش کرده است، خاطرنشان ساخت: مدیران کشور خیلی باید مواظب باشند که از مردم فاصله نگیرند.

وی یکی از راهکارهای حل مشکلات مردم برخورد توأم با اخلاق و مهربانی عنوان کرد و گفت: امروزه دخل‌وخرج مردم با آنچه در می‌آورند و هزینه می‌کنند با همدیگر هم‌خوانی ندارند لذا مسئولان اگر می‌خواهند مردم به‌نظام و رهبری بدبین نشوند باید با تکیه‌بر تلاش‌های جهادی و فعالیت‌های و فعالیت‌های شبانه‌روزی به مردم خدمت کنند.

امام‌جمعه خمینی‌شهر با تأکید بر اینکه اگر مردم در صحنه نباشد مسئولان هم میزی نخواهند داشت، اظهار کرد: در هیچ کجای دنیای نمی‌توان مردمانی با این قیمت بسیار گران همچون مردم با بصیرت ایران اسلامی پیدا کرد.

وی خواستار تکان خوردن سیستم آموزشی کشور جهت رشد و اعتلای جوانان جهت تحویل دادن این منصب‌های مدیریتی در آینده به آن‌ها شد و گفت: مردم باید با حقیقت خدمات که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در طول این چهل سال ارائه کرده است آشنا شوند.

آیت‌الله رحیمی با تأکید بر اینکه ضعف نظارت و مدیریت باید جبران شود، بیان داشت: این انقلاب حاصل خون هزاران شهید هست که دعاهای خانواده‌های شهدا نیز پشت سر اوست و اگر مدیری چنانچه در زمین دشمن بازی کند و قصد خیانت به این نظام و مردم را داشته باشد بدون شک زمین خواهد خورد.

وی تنها راحل رفع مشکلات کشور را مدیریت جهادی عنوان کرد و گفت: همان‌طوری که با روحیه جهادی و نه شعاری در دوران هشت سال دفاع مقدس و سازندگی سربلند بیرون بیاییم امروز نیز مدیریت کشور مستلزم همان مدیریت جهادی است.

امام‌جمعه خمینی‌شهر در پایان تصریح کرد: به کوری چشم دشمنان غربی، عبری و عربی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به‌زودی این پیچ تاریخی را نیز پشت سر خواهیم گذاشت و این حکومت نیز به صاحب اصلی آن حضرت ولی‌عصر(عج) تحویل داده خواهد شد.

انتهای پیام/ج

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : شنبه 22 دی 1397 ساعت: 6:59